Dryfree kryesisht shet dehydrator, tharëse diellore, makina tharëse pompë ngrohje dhe diellore + pompë ngrohje tharëse.

Sistemi lule thatë me Rimëkëmbjes e ujit

Përshkrim i shkurtër:

The dryer with water recovery system has special design to keep natural color for dried products.At same time,assuring the product quality to past lab test with green-food standard.The water recovery system can recover about 40% more or less essential oil. Advantage 1.Equipment per unit processing capacity in 600-700kg of flowers. 2.The processing time of each device is controlled within 18hours. 3.The drying temperature of the equipment should be adjusted flexible between 30degrees and 65de...


Detail Product

Specifikimet teknike

PAS SHERBIMIT TE SHITJES

Tharësja me sistemin e rikuperimit uji ka dizajn të veçantë për të mbajtur ngjyrën natyrale të thata products.At njëjtën kohë, duke siguruar cilësinë e produktit të testit laboratorik kaluar me green-ushqimore standard.The sistemit të rikuperimit të ujit mund të shërohen rreth naftës 40% ose më shumë më pak esenciale.

Sistemi i thatë lule

avantazh

1.Equipment per kapacitet të përpunimit njësi në 600-700kg e luleve.
2. Koha e përpunimit të çdo pajisje kontrollohet brenda 18hours.
3. Temperatura tharje e pajisjeve duhet të rregullohet fleksibël mes 30degrees dhe 65degrees, dhe temperatura duhet të kontrollohet me saktësi.
4. tërë hot sistem qarkullimi i ajrit e pajisjeve duhet të jenë të dizajnuara shkencërisht për të siguruar që materiali tharje në uniformë dhe nuk ka kënd të vdekur.
5. gazi të nxehtë të prodhuara nga pajisjet gjatë procesit të përpunimit dhe tharje me komponentët aktiv duhet të kondensuar në një kontakt kohë manner.Direct me kondensimit të lëngshme (të lëngshme qelizore) kërkon përdorimin e materialit të çelikut 304stainless (duke përfshirë një tabaka të rimëkëmbjes, një tub devijim, tanket e magazinimit, etj.) për të siguruar që lëngjeve kondensuar nuk janë të ndotura.
6. temperatura e ujit ftohës të qarkullojnë ujë ftohës përdoret në kondensator është nën 15degrees, lagështia e gazit lagësht hyn në kondensator është rreth 50degrees dhe lagështia është më shumë se 70% .Të lagështia e gazit pas kondensimit është e nevojshme që të jetë reduktohet në rreth 40% .Të raporti japin uji i lulesh freskëta është rreth 40%.

Detajet e produktit

Sistemi i thatë lule

Aplikacion

Tharësja me sistemin e rikuperimit uji mund të përdoret për lule të thata, perime të veçanta dhe bimëve.
(1) Lule: të tilla si trëndafili, krizantemë, livando, Jasmine, etj.
(2) perime të veçanta: të tilla si dita zambak, fletë zambak uji, fletë nenexhik, etj.
(3) Herbs: Poria cocos, caulis dendrobi, xhensen, etj.
Sistemi i thatë lule

Fotografitë e projektit

Rose tharje në Bullgari

Sistemi i thatë lule

Krizantemë tharje në Guizhou

Sistemi i thatë lule

DRYFREE Dried rose flower machine • Previous:
 • Next:

 • artikull  Temperatura e lartë me makinë thatë dehumidity integruar pompë ngrohje
  mënyrë DF / HP-12 / R 
  Fuqia lloj burimi 380V / 3N- / 50HZ
  kompresor fuqia input 12hp
  markë wheel luginë nga Amerika
  lloj kompresor Mbyllur vorbull
  aparat avullimi Hidrofilik alumini varaku mëngë
  kondensator Hidrofilik alumini varaku mëngë
  ngrohjes vlerësuarat KW 36
  Vlerësuarat aktuale A 18
  temperaturën maksimale / vlerësuar temperature 85/80
   volum antipiretik mbushje KG 4.5 * 2
  kusht ambientit temperature -60
  madhësi Pompë ngrohje host (mm) 2500 * 1400 * 1500
  Pompë ngrohje vice machine (mm) /
  pesha pajisje KG 500
  zhurmë Db (A) 55
  Exhaust temperatura maksimale 115
  presioni side Exhaust Mpa ≦ 2.35
  backpressure Mpa ≧ 0,05
  ventilatorit boshtor rrjedha Fuqia (kW) 0,75 * 1 / 1,1 * 1
  Specifikim 380V / 3N- / F500
  vëllimit të ajrit (M3) 10000-15000
  niveli i papërshkueshëm nga uji unë
  Lloji i mbrojtjes elektrike shokut IP * 4
  Madhësia e përbashkët bronzi /
  pajisje standarde Udhëzimi / kartë garanci / certifikatë

  1.Providing temperaturë të lartë e produkteve të pompë ngrohje paraqitur nga pasuri të shkëlqyer dhe të teknologjisë drejtuese ekskluzivisht.

  2.Building mbështetës sistem të plotë teknike përmes trajnimit teknik dhe të shërbimit të konsultimit.

  3.Supporting vizitë të rregullt të kthimit dhe planit të mirëmbajtjes.

  4.Providing posaçërisht-caktuar të shërbimit personi për gjurmim për të siguruar komunikim të mirë dhe koordinim me klientët.

  5.Committing për të siguruar 1 vit periudhës së garancisë produkt të lirë dhe pjesë këmbimi përkatëse.

  6.Gradually hulumtimin dhe zhvillimin dhe përmirësimin e produkteve, teknologjisë dhe zgjidhje.

  tharëse anijeve

  service3

  Dryfree gjithmonë merr të përgatitur për të ju ofruar shërbimin tonë. Ne ju furnizimit të shërbimit rezervë të pjesshme për 24 orë në ditë kështu që ju mund të shërohen të prodhimit të shpejtë dhe në kohë me pajisje të furnizuara me kohë nga ne. Ne mund të dorëzojë pajisje e përdorur zakonisht nga depo tonë në Dongguan në day.And aktuale ne gjithashtu mund të pyetni agjentin dhe partnerët në rajonin e ndryshme për të ndihmuar tonë me pas shitjes service.We janë të mirë-përvojë në projekt pas-shitjes menaxhimin e shërbimit dhe vlerësuar nga klientët.

  Shkëlqyer, në kohë dhe me përgjegjësi pas shitjes shërbimi është një nga mënyrat e forcimit të markë Dryfree së.

  Dryfree do t'ju ofrojë të shkëlqyer pas shitjes shërbimi, pavarësisht se sa e marketingut kërkesa është ndryshuar. Pasi ju vetë pajisjet Dryfree së, inxhinierët tanë pas shitjes shërbimi do të ofrojë garanci të vazhdueshme vlerësimin për investimet tuaja.

  paketë-e-dryer2

  Related Products