Dryfree главно продава dehydrator, соларни сушари, топлински пумпи сушење машини и соларни + топлински пумпи фен.

Систем цвет суво со вода за наплата на

Краток опис:

The dryer with water recovery system has special design to keep natural color for dried products.At same time,assuring the product quality to past lab test with green-food standard.The water recovery system can recover about 40% more or less essential oil. Advantage 1.Equipment per unit processing capacity in 600-700kg of flowers. 2.The processing time of each device is controlled within 18hours. 3.The drying temperature of the equipment should be adjusted flexible between 30degrees and 65de...


детали за производот

Технички спецификации

По-продажба на услуги

Машината за сушење со системот за обнова на водата има посебен дизајн за да се задржи природната боја за суви products.At исто време, обезбедување на квалитетот на производот во минатото тест лабораторија со зелена храна standard.The систем за обнова на водата може да се опорави за 40% повеќе или помалку етерично масло.

цвет сув систем

предност

1.Equipment на капацитет за обработка на единица во 600-700kg на цвеќе.
2. На времето за обработка на секој уред се контролира во рамките 18hours.
3. температура сушење на опремата треба да се прилагоди флексибилни помеѓу 30degrees и 65degrees, а температурата треба да биде прецизно да се контролира.
4. целиот систем за циркулација на воздухот на опремата треба да бидат дизајнирани научно да се осигура дека материјалот за сушење во униформа и нема мртов агол.
5. топол гас произведени од страна на опрема за време на процесот на преработка и сушење со активни компоненти треба да се кондензирана во навремено manner.Direct контакт со кондензација течност (мобилен течност) на потреба од користење на 304stainless челик материјал (вклучувајќи лента за обновување, диверзија цевки, резервоари, итн.) да се осигура дека кондензирана течности не се контаминирани.
6. температура на вода за ладење циркулира вода за ладење користи во кондензаторот е под 15degrees, влажноста на влажни гас внесување на кондензаторот е за 50degrees и влажноста на воздухот е повеќе од 70% .На влажност на гас по кондензација е потребно да биде се намали за околу 40% .На соодносот принос вода на свежо цвеќе е околу 40%.

детали за производот

цвет сув систем

апликација

Машината за сушење со системот за обновување на вода може да се користи за да се суви цвеќиња, специјални зеленчук и билки.
(1) Цвеќе: како роза, хризантема, лаванда, јасмин, итн.
(2) Специјални зеленчук: Како ден крин, лотос лист, лист од нане, итн.
(3) Билки: Poria Кокос, caulis dendrobi, женшен, итн.
цвет сув систем

слики проектот

Роуз сушење во Бугарија

цвет сув систем

Хризантема сушење во Guizhou

цвет сув систем

DRYFREE Dried rose flower machine • Претходно:
 • Следно:

 • точка  Висока температура со dehumidity интегрирани топлинска пумпа сува машина
  Мод DF / HP-12 / R 
  Тип на извор на енергија 380V / 3N- / 50HZ
  компресор влезна моќност 12HP
  бренд долината тркало од Америка
  тип Затворена вител компресор
  испарувач Хидрофилна алуминиумска фолија ракав,
  кондензаторот Хидрофилна алуминиумска фолија ракав,
  Номинална топлинска енергија KW 36
  Номинална струја А 18
  Максимална температура / отценети температура 85/80
   волумен ладење полнење КИЛОГРАМ 4.5 * 2
  Амбиентниот состојба температура -60
  големина Топлинска пумпа домаќин (мм) 2500 * 1400 * 1500
  Топлинска пумпа заменик-машина (мм) /
  тежина опрема КИЛОГРАМ 500
  бучава DB (A) 55
  Издувните максимална температура 115
  Издувните страна притисок МПА ≦ 2,35
  backpressure МПА ≧ 0,05
  Аксијален вентилатор проток Моќност (kW) 0.75 * 1 / 1.1 * 1
  спецификација 380V / 3N- / F500
  волумен на воздух (М3) 10.000-15.000
  водоотпорен ниво јас
  Вид на заштита од електричен шок IP * 4
  Големина на месинг заеднички /
  стандардна опрема Настава / гаранција картичка / сертификат

  1.Providing висока температура производи топлинска пумпа опремен со одлична имот и водечка технологија исклучиво.

  2.Building комплетна техничка поддршка систем преку техничка обука и консултации услуга.

  3.Supporting редовна посета враќање и одржување план.

  4.Providing специјално доделени лице следење на услуги за да се обезбеди добра комуникација и координација со клиентите.

  5.Committing на обезбедување на 1 година гарантен рок бесплатен производ и соодветните резервни делови.

  6.Gradually истражување и развој и надградба на производи, технологија и решение.

  фен за превозот

  service3

  Dryfree секогаш добива подготвени за вас обезбедување на нашите услуги. Ние ви снабдување со резервни делови сервис за 24 часа на ден, па може да се опорави производство брзо и навремено со фитинзи навремено обезбедени од нас. Можеме да го произведеме најчесто се користи делови од нашиот магацин во Dongguan на тековната day.And ние, исто така, да ги прашате нашите агенти и партнери во различни регионот да помогне со по-продажба service.We се добро искуство во проект по продажбата на услуги за управување и пофален од страна на клиентите.

  Одличните, навремено и одговорна услуга по продажбата е еден од начините благодарност на брендот Dryfree.

  Dryfree ќе ви обезбеди со одлични по продажбата на услуги, без разлика колку се промени побарувачката маркетинг. Откако ќе поседуваат опрема Dryfree, нашите инженери по продажбата на услуги ќе се обезбеди постојана благодарност гаранција за вашата инвестиција.

  пакет-на-dryer2

  Поврзани производи