Dryfree главно продава dehydrator, соларни сушари, топлински пумпи сушење машини и соларни + топлински пумпи фен.

профил на компанијата

Dryfree е првата фабрика во Кина специјализирана за производство на dehydrator, соларни сушари, топлински пумпи сушење машини и соларни + топлински пумпи фен, која се користи за сушење овошје, цвеќе, земјоделски производи, билки, ореви, месо, морска храна, индустриски производи, итн
Our company began to concentrate on the design and installation of drying engineering projects since 2002. In 2006, we established a factory in Dongguan to concentrate on the design, research and development, production of solar unit and heat pump drying unit. And we pioneered the combination of solar dryer and heat pump drying units to provide the most optimized new energy drying and energy-saving design scheme for customers.We hope to create more value for our customers and decrease more pollution and increase more green for our world “Work with your need, save more energy cost, decrease more pollution.”

Нашиот тим

Со цел да се подобри брзината на одговор на потребите на клиентите и подобрување на системот на услуги, нашата компанија има воспоставено гранки во многу провинции и општини во Кина, држејќи технички и обука на пазарот подобро да им служи на клиентите.

Зошто да не одберете нас

RD

innovation01   Имаме стабилна R & D капитал input.The силен и сеопфатен R & D тим длабоко се разбере побарувачката на клиентите.

production01   Ние имаме добро обучен тим продукција, стабилен и сигурен одличен систем на синџирот на снабдување и строга контрола на квалитетот.

experience01   Dryfree има 15 години искуство на сушење индустрија и служат за илјадници клиенти во речиси 150 industries.There се повеќе од 3000 успешни случаи.

technical01   Ние ќе ви обезбеди он-сајт услуги со искусни техничари на проектот.

on-site service
ct

Leadership01   Нашите раководството на тимот да имаат напредни бизнис и менаџмент концепт, богата претпријатие операција искуство и пракса на инженерството управување со проекти.

service01   Обезбедување на специјално доделени лице следење на услуги за да се обезбеди добра комуникација и координација со клиентите.